Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū
天真正伝香取神道流

O nás

Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū (天真正伝香取神道流) patří mezi nejstarší japonské školy kobujutsu (tradičních bojových umění).
Sugino sensei a Jiří Kučera v Sugino dojo
Sugino sensei a Jiří Kučera v Sugino dojo
Seminář leden 2020 v Šumperku
Seminář leden 2020 v Šumperku

V roce 1960 dostala škola jako první v historii pro bojová umění označení „Nedotknutelné kulturní dědictví prefektůry Chiba“. Školu založil v druhé polovině 15. století (1447-1480) Iizasa Chōi-sai Ienao. V současné době jsou dva hlavní učitelé: Sugino Yukihiro a Otake Risuke.

V Olomouci se věnujeme studiu TSKSR pod Sugino dojo. Náš oddíl založil Zdeněk Koutný v roce 2004. V současné době pro nás zajišťuje odborné vedení Sensei Ulf Rott (5. Dan TSKSR, 6. Dan Aikido). Běžné cvičení vede Jiří Kučera (3. Dan TSKSR, 5. Dan Toyama Ryu Battojutsu).

Vzhledem k tomu, že se jedná o Kobujutsu (tradiční bojové umění), vyučuje se v této škole větší množství zbraní (dlouhý i krátký meč, dlouhá hůl, japonská halapartna, kopí, boj beze zbraně a vrhání předmětů). Nejedná se tedy pouze o školu meče (i když je to stěžejní zbraň), ale o kompletní samurajský systém, využívající jak rozličné zbraně, tak i boj beze zbraní.

Studium tradičního bojového umějí je sice velice obtížné a zdlouhavé, ale člověk má jistotu, že se učí něco původního, autentického. Něco, co obstálo během válek trvajících staletí a co není pouhým výmyslem nějakého samozvaného mistra bez skutečné tradice a historie.

V případě, že vás TSKSR zaujalo, vás rádi přivítáme na našem tréninku, kde si vše můžete rovnou vyzkoušet. Pro začátek vám vše potřebné pro trénink zapůjčíme. Stačí nás předem kontaktovat a na všem se domluvíme.

Cvičíme každé pondělí a středu na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

  • Pondělí 17:30-20:30 v tělocvičně NA230, Tř. Míru 115, 771 11 Olomouc
  • Středa 18:30-20:30 v  tělocvične T1, Hynaisova 559/9, 771 11 Olomouc

Kontaktovat nás můžete zde nebo na emailu: kucerasumperk@seznam.cz a na tel.: 723 781 716.